Yönetmelik

 

New Gen Awards, Pazarlamasyon tarafından yılda bir kez düzenlenen ve blockchain alanında faydalanılan teknolojileri ve bu teknolojierin yaratıcı ve etkili kullanımını ödüllendiren bir ödül programıdır.

New Gen Awards; sektör bağımsız olarak tüm blockchain üzerinde proje geliştiren tüm reklamverenlerin, reklamverenlerle ortak proje geliştiren şirketlerin ve hizmet veren ajansların en yenilikçi, yaratıcı ve etkili projelerini ve başarılarını ödüllendirmek üzere düzenlenmektedir.

Amaç; blockchain alanında teknoloji geliştirenlerle, mevcut veya yeni teknolojileri pazarlama sorunlarının çözümünde başarıyla kullanan firmaları teşvik etmek, başarılarını belgelemektir.

Her sene; blockchain ekosistemindeki markalar ve ajanslara örnek olacak, sektörün tüm taraflarının ders çıkarabileceği ufuk açan vakalar ve teknolojiler ödüllendirilir.

New Gen Awards için teknoloji kavramı; herhangi bir alan için, blockchain ekosistemi kullanılarak üretilmiş yazılım, donanım veya ikisinin bir arada bulunduğu cihazlar ile bu yazılım, donanım ve cihazların üretilmesine olanak sağlayan karmaşık sistemlerin hayata geçirilmesine ön ayak olan yollar, yöntemler ve araçlardır. Geliştirilen tüm yöntem, araç ve yollar pazarlama için geliştirilmiş olmasa bile, o alanın kullanımına uygun olmalıdır.

Katılım Koşulları

New Gen Awards’a blockchain ekosistemini kullanarak, kendi sektöründeki herhangi bir soruna çözüm olacak teknoloji geliştirmiş veya bir pazarlama problemini halihazırdaki veya yeni blockchain teknolojilerini kullanarak çözmüş tüm ajans, firma ve start-up’lar katılabilir.

Yarışmaya tüm disiplinden ajanslar ve tüm sektörlerden firmalar başvurabilir. Ancak tüm katılımcıların, başvuruya konu olan projenin tüm taraflarından gerekli izin ve onayları almış olmaları gerekir. Aksine oluşabilecek durumlardan tamamen katılımcılar sorumludur ve Pazarlamasyon.com’a bu konuda herhangi bir sorumluluk yüklenemez.

Uygun olduğu takdirde aynı çalışma, birden fazla kategoride ödül programına başvurabilir. Bu durumda her kategori için ayrı başvuru ücreti ödenir. Aynı çalışmayla farklı tarafların başvuru yaptığı durumlarda, projenin sahibi (finansörü) firmayla irtibata geçilir ve taraflar bilgilendirilir.

Başvuruların Türkçe yapılması gerekmektedir. Ödül programı şimdilik Türkiye pazarını kapsamaktadır.

Katılımcılar başvurdukları çalışmaların tüm içeriğinden ve sağladıkları verilerin doğruluğundan bizzat sorumludur. Jüri, tüm değerlendirme aşamalarında verilen bilgilerin sağlamasını yapmaya yönelik ek belge, görsel ve diğer tiplerde dokümanların temin edilmesi talebinde bulunabilir. Jürinin başvuruda gösterilen kaynakların doğruluğunu araştırma ve denetleme hakkı vardır. Bilgilerin kaynaklarla örtüşmediği belirlenirse başvuru geçersiz sayılır ve katılım ücreti iade edilmez.

Ödül programı dahilinde, yarışmaya başvuran çalışmalarının her türlü fikri ve sınai haklarının (telif, patent, marka, tescil vb. haklarının) sahibinin katılımcı firma olduğu kabul edilir. Herhangi bir ihtilaf durumunda sorumluluk katılımcı firmanındır.

Başvurularda herhangi bir hak ihlali gerçekleşmişse Pazarlamasyon.com hiçbir surette sorumlu tutulamaz.

Başvuru sahibi katılımcılar, hak sahiplerinden veya üçüncü kişilerden açılacak bir dava sonucu Pazarlamasyon.com tarafından herhangi bir tazminat ödenmesi halinde ödenen tazminat ile birlikte bu dava sebebiyle yapılan tüm masrafları (yargılama masrafı, vekalet ücreti vb.) herhangi bir itiraz sunmaksızın Pazarlamasyon.com’a ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

Jüri tarafından genel etik ve ahlak kurallarına aykırı bulunan projeler diskalifiye edilerek yarışma dışı bırakılabilir. Bu durumlarda önce katılımcı firmadan savunması istenir. Belirtilen sürede savunmasını iletemeyen veya savunması jüri tarafından kabul görmeyen başvurular elenir ve katılım bedeli iade edilmez.

Pazarlamasyon.com yönetmelikte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Gerek görüldüğü takdirde başvuruların son teslim tarihi ertelenebilir.

New Gen Awards'ta her kategoride ödül verilmesi zorunlu değildir. Başvurular gerekli kriterleri karşılamıyorsa, ilgili kategoride ödül verilmeyecektir.

Erken başvuru dönemi bedeli ile başvuru yapabilmek için, son başvuru tarihine kadar ödeme ve form girişinin tamamlanması gerekmektedir.

Erken başvuru dönemi içerisinde ödeme yaptığı halde, başvurusunu tamamlamayan katılımcılardan normal başvuru dönemi bedeli farkı talep edilecektir.

Başvuru için ödeme yaptıktan sonra cayma durumunda, başvuru tarihi geçmediyse tutar iade edilir, aksi takdirde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Hangi dönem içerisinde ödeme yapıldıysa o dönemin son ödeme tarihi geçerlidir.

Takvim

  • 1 Mart - 28 Nisan 2023 Erken başvuru dönemi
  • 28 Nisan - 5 Mayıs 2023 Başvuru dönemi
  • 17 - 28 Mayıs 2023 Ön değerlendirme
  • 1- 2 Haziran 2023 Jüri Toplantısı
  • 15 Haziran 2023 Ödül Töreni 

Kategoriler

New Gen Awards, 2 ana kategori etrafında şekillenen 42 alt kategoriden oluşuyor.

Field Awards

1.NFT

Proje Teknoloji Üretimi

Reklamveren ve ajanslar tarafından oluşturulan en yaratcı NFT projeleri ödüllendirilir.

NFT Kullanımı

NFT ekosisteminde halihazırda bulunan global veya yerel teknoloji üreticileri tarafından üretilen en yaratıcı NFT projeleri ödüllendirilir.

Topluluk Yönetimi

Hedef kitleyi odağına alarak bit topluluk yapısında buluşturan, marka bağlılığını güçlendiren en yaratıcı NFT projeleri ödüllendirilir.

Küçük bütçe ile büyük başarı

Optimum bütçe ile hazırlanan en yaratıcı NFT projeleri ödüllendirilir.

Çevresel ve Sosyal Fayda

Çevresel veya sosyal konularda fayda sağlayan ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan NFT projeler ödüllendirilir.

Utilty

Kullanıcılara fayda sağlamak adına marka ve ajansların lanse ettiği en yaratıcı NFT projeler ödüllendirilir.

2.Metaverse

Metaverse Teknoloji Üretimi

Reklamveren ve ajanslar tarafından oluşturulan en yaratcı metaverse projeleri ödüllendirilir.

Metaverse Kullanımı

Metaverse ekosisteminde halihazırda bulunan global veya yerel teknoloji üreticileri tarafından üretilen en yaratıcı metaverse projeleri ödüllendirilir.

Topluluk Yönetimi

Hedef kitleyi odağına alarak bit topluluk yapısında buluşturan, marka bağlılığını güçlendiren en yaratıcı metaverse projeleri ödüllendirilir.

Küçük Bütçe ile Büyük Başarı

Optimum bütçe ile hazırlanan en yaratıcı metaverse projeleri ödüllendirilir.

Utilty

Kullanıcılara fayda sağlamak adına marka ve ajansların lanse ettiği en yaratıcı metaverse projeleri ödüllendirilir.

Etkinlik Kullanımı ve Lansman

Metaverse'te kurgulanan en yaratıcı etkinlik ve lansman projeleri ödüllendirilir.

Markalı İçerik

Hedef kitlenin markalı içerikleri, doğrudan iletişim kurarak tüketmesini sağlamak amacıyla hazırlanan en yaratıcı metaverse projeleri ödüllendirilir.

4.Web 3.0 Genel Kategoriler

DeFi

Blokzincir üzerinde çalışan yazılımların işleyişini yöneten finans ekosisteminin, en yaratıcı kullanımını gerçekleştiren projeler ödüllendirilir.

Markalı İçerik

Hedef kitlenin markalı içerikleri, doğrudan iletişim kurarak tüketmesini sağlamak amacıyla hazırlanan en yaratıcı NFT ve metaverse haricinde kalan blokchain tabanlı projeler ödüllendirilir.

Gaming

Oyun sektöründe gerçekleştirilen Web3 projelerindeki en yaratıcı kullanımlar ödüllendirilir.

Topluluk Yönetimi

Blockchain tabanlı markalı içerik ve projelerde, en etkin topluluk yönetimi gerçekleştiren marka veya ajans ödüllendirilir.

Utility

Blokchain tabanlı, kullanıcılara fayda olarak sunulan hizmetlerin en yaratıcı kullanımları ödüllendirilir.

Küçük Bütçe ile Büyük Başarı

Optimum bütçe ile hazırlanan en yaratıcı blokchain tabanlı projeler ödüllendirilir.

Çevresel ve Sosyal Fayda

Çevresel veya sosyal konularda fayda sağlayan ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan en yaratıcı blokchain tabanlı projeler ödüllendirilir.

Sectoral Awards

Otomotiv

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Otomotiv Ürün ve Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler

Otomotiv ürün ve hizmetleri, satış sonrası ürün hizmetleri sektöründe blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Ulaşım - Kargo

Ulaşım - Kargo sektöründe blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Bankacılık Hizmetleri

Bankacılık hizmetleri sektöründe blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Sigorta Hizmetleri

Sigorta hizmetlleri sektöründe blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Kartlar, Alternatif Ödeme Sistemleri ve Sadakat Programları

Alternatif ödeme sistemleri ve sadakat programları sektöründe blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Blockchain Ekosistemi

Blokchain tabanlı şirketlerin, blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Ev Temizlik ve Bakım Ürünleri

Ev temizlik ve bakım ürünleri sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Hızlı Tüketim Ürünleri Sektörü

FMCG sektöründe blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Perakende Sektörü

Perakende sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

E-Ticaret Sektörü

E-ticaret sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Dayanıklı Tüketim Ürünleri Sektörü

Dayanıklı tüketim ürünleri sektöründe hizmet veren markalarıjn blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Tüketici Elektroniği Sektörü

Tüketici elektroniği sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Yapı ve Dekorasyon Sektörü

Yapı ve dekorasyon sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Telekomünikasyon Sektörü

Telekominikasyon sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Hazır Giyim Sektörü

Hazır giyim sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Sağlık Sektörü

Sağlık sektöründe hizmet veren markların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Kişisel Bakım Sektörü

Kişisel bakım sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Organize Perakende Sektörü

Organize perkande sektöründe hizmet veren markaların blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

B2B Alanı

B2B alanında hizmet veren şirketlerin blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.

Diğer Sektörler

Diğer sektörlerde hizmet gösteren blockchain ve tüm alt alanlarının herhangi biri veya birden fazlasının etkili ve yaratıcı kullanımı ödüllendirilir.